Apie Mus

Žemės ūkio kooperatyvas Žemaitijos Aruodai yra sėklinių prieskonių gamybos ekspertas. Tai šeimos verslas, kuriam pamatus paklojo dabartinio vadovo Vygando Kumpio senelis Antanas Gaučys, penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pradėjęs 40 metų trukusį vadovavimą Kretingos sodininkystės ūkio Rubulių skyriaus žolių, sėklų valymo ir sandėliavimo cechui. Paskutinį praėjusio amžiaus dešimtmetį šeimai pavyko įsigyti istorines Kretingos sodininkystės ūkio patalpas, kur buvo tęsiama sėklų ruošimo ir valymo veikla. Galiausiai 2014 metais gimė kooperatyvas, kuriam tuomet duotas dabartinis pavadinimas – Žemaitijos Aruodai. Antanas savo žinias ir patirtį perdavė jaunesniai kartai, kuri, tęsdama tradiciją ir naudodamasi perduota patirtimi, kūrė ir tobulino kooperatyvo technologinius sprendimus bei organizavo veiklą.

Šiuo metu kooperatyvas veiklą vykdo toje pačioje vietovėje, kur dabartinio vadovo Vygando Kumpio senelis pradėjo sėklų paruošimo ir valymo karjerą. Ilgalaikio darbo rezultatas: suvienyti šeimos ir ilgamečių partnerių ūkiai, pasitikėjimu ir partneryste grindžiama veikla. Kooperatyve dirba 13 žmonių komanda, kurios specializacija – kmynų valymas ir fasavimas.

2015 Atlikta pilna sėklų paruošimo ir valymo modernizacija, įdiegti šiuolaikiški, modernūs ir našumą ženkliai keliantys įrengimai.

2016 Praplėsta valymo linija, pagerinusi valymo ir fasavimo linijos našumą.

2017 Pradėti gamybinių patalpų modernizavimo ir maisto saugos vadybos standartų įdiegimo projektai.

Kokybiškas, atsakingai gamtai ir vartotojui užaugintas ir pagamintas produktas – mūsų ilgalaikės patirties rezultatas.

Nors produkcija dar nėra oficialiai sertifikuota pagal tarptautinius IFS bei FSSC22000 maisto saugos vadybos standartus, tačiau COOP Žemaitijos Aruodai jau kurį laiką dirba pagal aukščiau minėtų standartų reikalavimus ir siekia oficialaus akreditavimo.

Aukščiausius kokybės standartus atitinkanti produkcija ir gamtą tausojanti gamyba – svarbiausi mūsų veiklos principai.  – Vygandas Kumpys

20
+

Metų patirties

2000
t

Produkcijos per metus

13

Narių komandoje